Kriz Dönemlerinde Satışlarınızı Arttırmak Mümkün !

Kriz dönemlerinde bir çok işletme işlerinin azaldığı satışlarının düştüğü şeklinde bir sorunla karşı karşıya kalır.

web tasarim

Kriz dönemlerinde satışların düşmesinin en önemli nedenlerinden biri içe kapanma refleksinin gösterilmeye başlamasından kaynaklanmakta. İşletmeler kriz dönemlerinde giderlerini kısmak adına bazı önlemler alma yönünde harekete geçerler.

İşletmelerin özellikle KOBİ lerin masraf kısma kalemlerinin başında reklam giderleri gelir. Reklam giderleri esasında kısılabilecek hatta masraf olarak görülebilecek bir gider kalemi değildir.

Reklam giderleri mevcut müşteri portföyünüzü sağlayan , arttıran bir gider kalemi olup işlemeniz için zorunlu giderlerdendir.

Kriz dönemlerinde reklam harcaması olmayan işletmeler dahi reklam çalışmalarına başlamalı ve satışlarını arttırma yönünde bir adım atmalıdır. Neden? Kriz dönemlerinde bir çok işletme içe kapanarak reklam harcamalarını kısıyor ve ya tamamen durduruyorsa mevcut potansiyel müşterilere erişim için bir açık oluşmuş demektir, bir çok işletme reklam vermezken sizin reklam vermeniz rekabet ortamını ve aynı zamanda maliyetlerinizi aşağı düşürür.

Kriz dönemlerinde potansiyel müşterilerin alım gücü ve talebinin düşük olmasının yanısıra rekabet ve reklam maliyetlerininde düşük olması birbirini dengelemektedir. Rakiplerinizin olmadığı anlarda sizin sektörünüzde potansiyel müşterilerinize erişmeniz satış sonuçlu bir süreci getirecektir.

webtasarim

Web Tasarım; Reklam veren tüm işletmelerin web siteleri tasarım ve teknik olarak tüm gereksinimleri karşılıyor olmalı.

Tasarım olarak; - Verdiğiniz hizmetin potansiyel müşterileriniz web sitenize geldiğinde net ve kolay ulaşılabilir olmalı. - Referanslarınız net ve açık web tasarım çalışması aşamasında web sitenize eklenmeli.

- Sitenize gelen potansiyel müşterilerinizin aklına gelebilecek temel soruların cevabına hızla erişebileceği Sık Sorulan Sorular alanı web tasarım aşamasında web sitenize eklenmiş olmalı. - İletişim kanallarını çeşitlendirmelisiniz ve kolay erişilebilir olmalı mail, telefon form ve WhatsApp erişim kanalları web tasarım aşamasında web sitenize eklenmelidir.

- Web sitenizin tasarımı aşamasında web sitenizin çok fazla sayfa ile yoğun bir içerik oluşturma çabası doğru dengelenmeli potansiyel müşteriler bilgilere erişim için sitenizde gezerken kafası karışmamalı , web siteniz tasarım aşamasında oldukça sade tasarlanmalı.

Teknik olarak; - Web sitenizin tasarımı özgün olmalı kopya tasarımlar Google tarafından istenmeyen çalışmalar.

- Mobil cihaz uyumlu mutlaka olmalı kullanıcılar hangi platformdan web sitenize gelirse sitenizde rahat dolaşabilmeli içeriğe rahat erişebilmeli.

- Temel SEO çalışması mutlaka yapılmalı web tasarım çalışmasında önemli bir madde.

- Web tasarım aşamasında SSL ( güvenlik ) sertifikası mutlaka olmalı, Google kurumsal web siteleri içinde SSL sertifikasını zorunlu hale getirmiştir.

Yukarıda belirttiğimiz teknik ve tasarım standartlarına uygun bir web tasarım çalışması yapılmış ise web sitenizin potansiyel müşterileriniz tarafından ziyareti sırasında sizden hizmet alma olasılığını yükseltmiş olursunuz. Web siteniz reklam ile gelen potansiyel müşterilerinize doğru bilgiyi aktarır ve alacakları hizmet ile ilgili sizin doğru iş ortağı olduğunuza ikna edecek şekilde tasarlanmış ise reklamlarınızdan dönüşleriniz de o denli yüksek olacaktır.

#webtasarım #websitesi #websitesitasarımı #eticaret #eticaretsitesi

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara