BUNLARI BİLMEDEN REKLAMDA BAŞARI ve SATIŞ OLMAZ!


dijital pazarlmada başarının sırrı

İşini büyütmek satışlarınızı artırmak tüm ticari işletmeler için çok önemli. Sizde böyle düşünüyorsanız aşağıda kısaca aktaracağım bilgileri mutlaka değerlendirin.


Reklamları Kime Göstermelisiniz? Reklamlarınızı kime gösterdiğiniz çok önemli her ürün yada hizmetin potansiyel müşterisi farklıdır HEDEF KİTLE olarak adlandırdığımız ürün yada hizmetlerimizi satın alma ihtimali en yüksek kişileri belirleyerek reklamlarınızı mutlaka bu belirlediğiniz hedef kitleye göstermelisiniz.

Reklamları Nerede Göstermelisiniz? Reklamlarınızı sosyal medya platformlarında 5 farklı alt alanda Google reklamları aracılığı ile ana 3 temel alt başlıkta yayınlayabileceğiniz alanlar mevcuttur. Reklamlarınızı ürün yada hizmetlerinize potansiyel müşterileriniz tarafından nasıl erişileceğini dikkate alarak bir alan seçimi yapabilirsiniz. Bunun yanısıra potansiyel müşterilerinizin aktif olduğu alanları belirleyerek de reklam alanınızı seçmek reklamlardan başarı elde etmenizi sağlar.

Hangi Ürün yada Hizmetin Reklamını Yapmalıyım? Ürün yada hizmet çeşitliliğiniz çoksa ve kısıtlı bütçe ile reklam yayınlayacaksanız ürün yada hizmetlerinizde seçim yapmalısınız.

Karlılığı yüksek ürün yada hizmet,

En çok tercih edilen ürün yada hizmet,

Temini kolay ürün yada hizmet seçmek

Stoklarda fazla miktarda olan ürünleri seçmek. Başlıca seçim kriterleri olacaktır. Reklamda Ne Söylemelisiniz? Neyin reklamını nerede yaptığınız gibi reklamlarda potansiyel müşterilerinize reklamlarda hangi mesajı verdiğinizde önemli görsel reklamlarda kullandığınız resimler ve videolar da reklamlarınızı gören potansiyel müşterilerinizin seçimini etkiler.

Reklam metni olmak yada olmamak adımıdır. Reklamlarda söyledikleriniz ve kullandığınız görseller satış sürecini ya başlatır yada hiç başlamadan bitmesine neden olur. Reklamlarınız potansiyel müşterilerinizi sitenize , online iş yerinize ( mağazanıza ) getirecek şekilde yapılandırılmalıdır.

Reklamlardan Aldığınız Sonuçlar Hedeflerinizi Karşılıyor mu? Reklamlarınızın sonuçlarını mutlaka dönüşüm takip sistemini kurarak takip etmelisiniz. Reklamlarınızı farklı platformlarda ve farklı hedef kitlelere yayınladığınızda aldığınız sonuçları değerlendirip size dönüşüm ( beklenen hedef ) sağlayan reklamları tercih ederek diğer reklamlarınızda optimizasyon adımlarını atmalısınız. Rakiplerim Kim ve Neyi Kaça Satıyor? Rakip analizi reklamlara başlamadan önce gerçekleştirilmesi gereken önemli bir adımdır. Rakiplerinizin kim olduğunu ve hangi ürünleri sizinde sattığınızı ve fiyat politikaları ile reklam stratejilerini mutlaka incelemelisiniz. Rakiplerinizin nerelerde reklam verdiğini öğrenebileceğiniz araçlardan 2021 Dijital Pazarlama Planında aktarıyorum mutlaka ücretsiz indirin.

Web sitem yeterli mi? Web sitenizin teknik ve tasarım açıdan eksiksiz olması çok önemli. Sitenin hızı, mobil cihaz uyumluluğu, SSL güvenlik sertifikasından diğer teknik gereksinimlere hepsi maksimum seviyede sağlanmalı. Tasarımı kolay ve anlaşılır şekilde hazırlanmış olmalı. Markam Nerede SWOT Analizi? Markanızı mutlaka doğru şekilde konumlandırmalı ürün, hizmet ve işletmenin güçlü ve zayıf yönlerini , fırsatları ve tehditleri doğru belirlemek ve ileriye dönük stratejik planlamaları yapmak işletmenizin varlığını idame etmesi için dahi çok önemli bir adımdır. Ücretsiz 2021 Dijital Pazarlama Planında bunu daha kapsamlı olarak paylaşıyorum. Dijital Pazarlama Planını Hemen ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
whatsapp-iletişim.png