Google, Arama ve Haritalar’da mekan yoğunluklarını gerçek zamanlı olarak göstermeye başladı.

 

Google’ın Arama sonuçları ve Haritalar’a geçtiğimiz yıl entegre ettiği Popular Times özelliği, artık çok daha kullanışlı. Fiziksel mekanların ziyaretçi trafiğini haftalık periyotlar halinde gösteren özellik, artık, bir mekanla ilgili gerçek zamanlı trafik bilgisini getiriyor.

Google Arama ya da Haritalar’da bir mekanı aradığınızda mekanın haftanın günlerine göre ziyaretçi trafiğini gösteren Google, özelliği mekanla ilgili saatlik ve anlık trafik bilgilerini kapsayacak şekilde geliştirdi. Arama yaptığınız anda bir mekanla ilgili size ortalama yoğunluğuna göre sakin ya da kalabalık olduğu bilgisini veren özellik, canlı sonuçlarla birlikte kullanıcıların mekanda ortalama ne kadar zaman geçirdiğini de gösteriyor.
ÖRN: Mekan adı ile arama yapın ardından çıkan harita sonucunda mekan linkine tıklayarak detayları görebilirsiniz.

Google’ın ABD’de önümüzdeki Cuma gününü kapsayan Black Friday öncesinde, burada açtığı özellik, yüz binlerce alışverişçi için oldukça kullanışlı olacak. Buna ek olarak mekanların açılış ve kapanış saatleriyle ilgili bir güncelleme yapan Google, mekanların alt departmanları ya da servislerinin de çalışma saatlerini gösteriyor. Örneğin bir müzenin açılış kapanış saatleriyle aynı müze içindeki bir kütüphanenin ziyaretçilere açık olduğu saatler farklılık gösterebiliyor. Google Arama ve Haritalar’da bu mekanların çalışma saatlerinin alt kırılımlarını da gösteriyor artık.Google Arama sonuçlarıyla ilgil bir diğer geliştirmeyi ise sonuçları görüntülemekte kullandığı Rich Cards formatını restoranlar ve online kursları kapsayacak şekilde yaptı. Google,TripAdvisor, Thrillist, Time Out, Eater’e air restoran içeriklerini ve Coursera, LinkedIn Learning, EdX, Harvard, Udacity, FutureLearn, Edureka, Open University, Udemy, Canvas Network ve NPTEL gibi popüler kurs içeriklerini Arama sonuçlarında carousel ve üçlü dikey paketler halinde sıralıyor yenilikle birlikte.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tanıtılan Yazılar

Kriz Dönemlerinde Satışlarınızı Arttırmak Mümkün !

July 4, 2019

1/10
Please reload

Son Paylaşımlar
Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara