Google Adwords Mesaj Özelliği Aktif


Google Adwords arama ağı reklamcılığında yeniliklere devam ediyor.

Google Adwords ün son yeniliği tüm kullanıcıların çok işine yarayacak Mesaj gönderim özelliği.

Mobil kullanımın hızla arttığı ve kullanıcıların reklam verenleri arama yada mesaj gönderme şeklinde erişim sağlama refleksi gösterme eğilimi de dikkate alındığında Mesaj gönderim özelliği Adwords ün çok kullanılacak bir özelliği olabilir.

Google Adwords reklamlarında kullanılan uzantı seçeneklerine dahil edilen mesaj uzantısı özelliği ile reklamınızı gören kullanıcıların size SMS göndermesini sağlayabilirsiniz. Mesaj reklam uzantısını Google Adwords reklamınızda aktive ettiğinizde kullanıcılar reklamınızda daha önce gördüğü diğer uzantılara ek olarak mesaj uzantısını da görebilecek.

Google Adwords mesaj uzantısı; kullanıcının göreceği bir metinden ve metne tıkladığında telefonunun mesaj bölümünün açılması ile mesaj alanında görünen ve size iletilecek hazır mesaj ı kapsamakta.

Google Adwords ün mesaj uzantısı özelliğini bir örnek vermek gerekirse; reklam metnimize ek olarak oluşturduğumuz bir mesaj uzantısına Teklif İste yada Bizi Sizi Arayalım gibi kullanıcının reklam ile birlikte göreceği bir başlık giriyoruz.

Kullanıcı Teklif İste mesaj uzantısına tıkladığında ise telefonunun mesaj alanı açılıyor ve hazır bir mesaj bize gönderilmek üzere ekranda beliriyor ( bu mesaj uzantı oluşturulurken bizim tarafımızdan giriliyor) ve pratik bir şekilde kullanıcı bize mesajını iletmiş oluyor. Google Adwords ün bu özelliği %65’i ürün veya hizmet hakkında bilgi alabilmek için ya da bir randevu almak için firmalarla telefon üzerinden iletişime geçen kullanıcının işini kolaylaştırırken reklam verenler için daha hızlı etkileşim avantajı sağlayacak gibi görünüyor.

#google #adwords #googleadwords #mesajuzantısı #goolemesajuzantısı #adwordsmesajuzantısı

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
whatsapp-iletişim.png